A A A

10 lat Polski w Unii Europejskiej.

W ramach obchodów 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach we współpracy z Urzędem Gminy Wydminy zorganizował dwa konkursy dla dzieci i młodzieży, mające na celu wspólne świętowanie udziału Polski w wielkiej europejskiej rodzinie. 

Dzieci ze szkół podstawowych miały za zadanie wykonać pracę plastyczną pod hasłem „Mam już10 lat – Polska w UE”. I miejsce zdobyła praca Agnieszki Siekierdy z SP Tali, II – praca Anny Ślusarczyk z SP Talki, a III – praca Eweliny Kułakowskiej z SP Talki. Laureaci otrzymali wartościowe nagrody i dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu także otrzymali dyplomy oraz upominki.

Drugi konkurs, przeznaczony dla uczniów gimnazjum, odbył się 30 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury. Do Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej przystąpiło pięciu gimnazjalistów. Test wiedzy o krajach należących do UE nie zestresował uczniów, choć podchwytliwe pytania sprawiły trochę kłopotów. Największą wiedzą o UE wykazał się Kamil Lelo z Gimnazjum w Wydminach, który w nagrodę otrzymał sprzęt audio, a pozostali uczestnicy otrzymali pendrive oraz pamiątkowe dyplomy.

Nagrody w obu konkursach ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.