A A A

Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury.

8 marca zaprosiliśmy Panie na wspólne świętowanie Dnia Kobiet. Przybywające panie witane były przez dziewczęta, które przypinały im barwne kotyliony oraz kwiaty wykonane na zajęciach plastycznych w GOK-u. W imieniu mężczyzn, życzenia z okazji tego szczególne święta, złożył Paniom Wójt Gminy Wydminy Radosław Król.

Tego dnia sala „dolna” GOK zamieniła się w galerię sztuki dzięki wystawie „La Femme. Kobieta w sztuce”. Ponad sześćdziesiąt obrazów, rysunków i rycin wybitnych artystów, jak Dürer, Picasso, Rembrant, Rubens, Beksiński, Starowiejski, przedstawia różne oblicza kobiet. Otwarcia wystawy dokonała Dyrektor GOK Ewa Kulpińska-Mejor wspólnie z jej właścicielem p. Matyjasem.

Przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez panie z Klubu Seniora, wysłuchaliśmy opowieści p. Krystyny Janik o jej twórczości poetyckiej.

Atmosferę spotkania rozgrzali seniorzy, czyli Kabaret Starszych Pań i Pana, którzy w ramach zajęć teatralnych z projektu „Aktywny Senior w aktywnej gminie”, przedstawili cztery skecze: „Wiosna się budzi”, „Lekarzu, lecz się sam”, „Anglik w sklepie” i „Wiosenne kwiatki”. Brawurowa gra aktorska seniorów wywoływała salwy śmiechu na widowni.

Tą radosną atmosferę  podkreśliły tulipany wręczone wszystkim Paniom przez Wójta Gminy.

Wartym podkreślenia jest fakt, że na spotkaniu były obecne trzy pokolenia kobiet, co zaowocowało ciepłą i rodzinną atmosferą.

Informujemy, że wystawę „La Femme. Kobieta w sztuce” będzie można obejrzeć
do 30 marca br. w godzinach pracy GOK.