A A A

Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach.

Podczas tegorocznych ferii zaprosiliśmy dzieci do aktywnego spędzania czasu. 40 dzieci uczestniczyło w zajęciach tanecznych, teatralnych i plastycznych. Uczestnicy zajęć podzieleni na trzy grupy (wg wieku) przez tydzień poznawali tajniki choreografii, tworzyli piękne rzeczy na zajęciach plastycznych oraz bawili się w teatr. Podczas zajęć dzieci mogły się posilić słodką bułką i herbatą.

W piątek 7 lutego, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na spacer i nad jeziorem dzieci zatańczyły układ choreograficzny, jakiego nauczyły się podczas zajęć tanecznych w GOK.

Ostatniego dnia ferii, w sobotę odbył się Bal Kostiumowy, na który przybyło ponad 70 dzieci. Sala w GOK zapełniła się kolorowymi postaciami z bajek. Bal rozpoczął występ taneczny dzieci. Uczestnicy zajęć tanecznych pokazali układy choreograficzne, jakich nauczyły się podczas warsztatów tanecznych. Następnie na scenie pojawili się mali aktorzy, którzy zaprezentowali umiejętności, jakich nauczyli się podczas warsztatów teatralnych. Były to krótkie scenki na podstawie wierszy Brzechwy. A potem zaczęła się wesoła zabawa przeplatana konkursami dla tych młodszych, starszych i najstarszych. Gdy brakowało sił do zabawy, dzieci posilały się słodkim poczęstunkiem i napojem. Na zakończenie balu dzieciaki otrzymały kolorowe baloniki. Było radośnie!

Zapraszamy na fotorelację z tych wydarzeń do fotogalerii.