A A A

Ferie zimowe w GOK Wydminy.

W pierwszym tygodniu ferii zaprosiliśmy dzieci, aby w aktywny i ciekawy sposób spędziły czas wolny od nauki. Na zajęciach fotograficznych dzieci poznawały budowę i funkcje aparatów fotograficznych, kadrowania obiektów, które chciałyby sfotografować, wykorzystywania światła przy robieniu zdjęć i wielu innych sztuczek, potrzebnych do zrobienia dobrego zdjęcia. Zwieńczeniem tych zajęć była sesja fotograficzna, na której dzieci wykonywały zdjęcia koleżanek i kolegów, wykorzystując umiejętności, jakich się nauczyli podczas zajęć. Na zakończenie zajęć, wszyscy młodzi fotografowie otrzymali w upominku swoje „pozowane” zdjęcia.

W czasie zajęć plastycznych dzieci uczyły się nowych technik plastycznych z wykorzystaniem farb, kredek, pasteli, kolorowego papieru, wykorzystując swoją bujną wyobraźnię, a także duże zdolności artystyczne. Efekt ich talentu i pracy można obejrzeć na wystawie w holu GOK.

Na zajęciach muzycznych dzieci poznawały instrumenty muzyczne: perkusję, gitarę klasyczną, elektryczną i basową, flet i trąbkę. Uczyły się także piosenek, które zaśpiewały w piątek  na zakończenie zajęć.

Miłym akcentem była piątkowa wizyta panów policjantów: sierż. sztab. Karola Romanowicza i sierż. sztab. Daniela Romańczyka, którzy rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w okresie zimowym. Panowie policjanci przyłączyli się do wspólnej zabawy i zaśpiewali z dziećmi kilka piosenek. Dziecięce piosenki jak „Zielony ogórek” w wykonaniu policjantów z towarzyszeniem chórku dziecięcego można usłyszeć tylko w Wydminach!

W sobotę 31 stycznia zaprosiliśmy dzieci z rodzinami na cały dzień do GOK-u na imprezę pod hasłem „Lato zimą”. Wiele godzin gier i zabaw dla całej rodziny cieszyło się ogromną popularnością. Sala górna GOK, podzielona na strefy tematyczne,  zamieniła się w plac zabaw, gdzie można było pograć na instrumentach muzycznych, malować, robić biżuterię, układać niesamowite budowle z klocków, sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu samochodzików oraz zagrać w komputerowe gry. Dla najmłodszych był do dyspozycji dmuchany zamek i basenik z piłeczkami. Aby nabrać sił do dalszej zabawy, można było zjeść smaczne naleśniki i własnoręcznie zrobioną kolorową kanapkę. Jednak największym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa oraz popcorn.

Było barwnie, gwarno i wesoło!

Zapraszamy do fotogalerii na fotorelację z ferii.