A A A

Kiermasz świąteczny - 14.12.2014r.

Tradycyjnie, przed świętami Bożego Narodzenia odbył się w Wydminach Kiermasz świąteczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Sala „górna” GOK zapełniła się pięknie udekorowanymi stoiskami, na których można było zaopatrzyć się w piękne świąteczne wyroby: stroiki, bombki ręcznie malowane oraz zrobione z wstążek,  choinki wykonane z szyszek, piórek, makaronu i tkanin, aniołki szydełkowe i z drewna oraz wiele innych ozdób. Nie zabrakło świątecznych smakołyków: ciast, pierogów i wędlin.

Na kiermaszu ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Tegoroczny konkurs zdominowały szopki ze Starych Juch, które zdobyły prawie wszystkie nagrody, ale I miejsce w kategorii gimnazjum zdobyła szopka z Ogniska Wychowawczego w Wydminach. Przepiękne szopki można było podziwiać podczas kiermaszu. Wręczyliśmy także nagrody na najpiękniejszą kartkę świąteczną w konkursie zorganizowanym przez GOK w Kruklankach. Nasze dzieci zdobyły w tym konkursie dwa pierwsze miejsca oraz jedno drugie. Kartki zostały wykonane na zajęciach plastycznych w GOK pod kierunkiem Marii Joka. Podczas kiermaszu wręczono także nagrody w konkursie „Dobre praktyki godne naśladowania” zorganizowanych przez stowarzyszenie LGD9.

Na scenie prezentowały się zespoły ze świątecznym programem: chór „Lira” z Wydmin, chór „Feliksinki” z ZSO Wydminy, chór „Cantabile” z Giżycka, zespół „Marcinianki” z Marcinowej Woli, zespół „Ale Babki” z Buder oraz dzieci z zespołu tanecznego GOK Wydminy. Kiermasz zakończył się przedstawieniem „Chochlikowe święta” w wykonaniu zespołu teatralnego „Chochliki” z GOK Wydminy. Na wideo z przedstawienia zapraszamy do zakładki „Multimedia”.

Zdjęcia z kiermaszu są zamieszczone w fotogalerii.