A A A

Kiermasz świąteczny w GOK Wydminy.

15 grudnia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Kiermasz świąteczny. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Dyrektor GOK Wydminy Ewa Kulpińska-Mejor, Wójt Gminy Wydminy  Radosław Król oraz Z-ca Wójta Maria Dolecka. Wszyscy z zainteresowaniem czekali na ogłoszenie wyników konkursu na szopkę bożonarodzeniową i gwiazdę kolędniczą. Do konkursu zgłoszono 10 szopek w dwóch kategoriach wiekowych i trzy gwiazdy. W kategorii dzieci zwyciężyła szopka ze Starych Juch, w kategorii młodzież i dorośli I miejsce zdobyła szopka z Rydzewa. Konkurs na gwiazdę kolędniczą wygrała rodzina Romanowskich z Wydmin. Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Związek Stowarzyszeń LGD9 oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy, upominki i pamiątkowe, ręcznie malowane bombki.

W świątecznie udekorowanej sali GOK można było zakupić ozdoby bożonarodzeniowe, spróbować różnych smakołyków, zaopatrzyć się w smakowite wędliny i pieczywo z wydmińskiej EKO Piekarni. Tymczasem na scenie nieprzerwanie trwał koncert zespołów prezentujących piosenki i kolędy. Kolejno zaprezentowały się zespoły: Chór Seniora z GOK Wydminy, Chór „Cantable” z Giżycka, „Marcinianki” z Marcinowej Woli, „Jarzębiny” z Wilkas, chór „Feliksinki” z ZSO Wydminy, zespoły taneczne z GOK Wydminy, wokalistki z koła muzycznego GOK Wydminy oraz Kapela Rodzinna Bałdygów.

Na zakończenie kiermaszu wystąpił zespół teatralny „Chochliki” z GOK Wydminy z premierą przedstawienia „Piotruś Pan i piraci”. Młodzi artyści otrzymali ogromne brawa za swój występ.

W świątecznym nastroju z życzeniami spokojnych i radosnych świąt, złożonymi zebranym przez dyrektor GOK p. Ewę Kulpińską-Mejor zakończyliśmy kiermasz.