A A A

Kiermasz wielkanocny w GOK Wydminy.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbył się kiermasz wielkanocny. Główną atrakcją kiermaszu był konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W tym roku do konkursu zgłoszono 9 palm z sołectw: Wydminy, Talki, Siedliska, Szczepanki, Gawliki Małe, Mazuchówki, Wężówki oraz z Pracowni Tkactwa i Plastyki Obrzędowej pp. Bałdygów i z  Domu Pomocy Społecznej w Wydminach.Szczególnie cieszy duży udział młodego pokolenia w tradycji robienia palm wielkanocnych.

Konkursowe palmy uświetniły mszę św. w kościele parafialnym w Wydminach. Pięknie prezentowały się podczas procesji
i w szpalerze wzdłuż głównej nawy kościoła. Po mszy kolorowy pochód przeszedł do budynku GOK. W tym roku organizatorzy konkursu postanowili nie przyznawać miejsc w konkursie, lecz uhonorować wszystkie palmy równorzędnymi nagrodami. Wykonawcy palm otrzymali czeki oraz dyplomy.

Podczas kiermaszu można było zaopatrzyć się w świąteczne wyroby. Na stoiskach oferowano wędliny, ciasta, piernikowe zajączki, muffinki, a także ozdoby świąteczne. Te specjały oferowali: stołówka „Placówka”, studentki WUTW, Rada Rodziców przy ZSO Wydminy, Pracownia Tkactwa i Plastyki Obrzędowej z Mazuchówki, Dom Pomocy Społecznej
z Wydmin, sołectwo Wydminy oraz Andrzej Haręza.

Wielką furorę robiła dekoracja sceny, pełna kolorowych świątecznych akcentów, wykonanych przez dzieci i studentki WUTW na zajęciach plastycznych  w GOK.

Na fotorelację z kiermaszu zapraszamy do fotogalerii.