A A A

Premiera przedstawienia „Bunt bajek, czyli nie ma tego złego” w wykonaniu zespołu teatralnego „Chochliki” z GOK Wydminy.


Po dwóch miesiącach przygotowań „Chochlików”, nadszedł czas, aby zaprezentować się przed wydmińską publicznością. Dzień przed wydmińską premierą wystąpiliśmy na eliminacjach rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „O Laur Złotej Rybki” w Węgorzewie. Wśród zespołów działających od 3-5 lat, zajęliśmy drugie miejsce. Jest to wielki sukces, zwłaszcza, że „Chochliki” powstały pół roku temu.

27 kwietnia br. zagraliśmy przed naszymi rodzinami i znajomymi, co często jest znacznie trudniejsze, niż występ przed nieznaną publicznością.  

Złe postacie z bajek zaczynają się buntować, mają dość bycia „tymi złymi” i chcą zmienić swój wizerunek. Ta zmiana powoduje wielkie zamieszanie. Bajki stają się nudne, a ci „dobrzy” nie wiedzą, jak się znaleźć w nowej sytuacji i zaczynają tęsknić za swymi „dręczycielami”. Okazuje się, że odrobina zła jest potrzebna, aby dobro mogło zwyciężyć.

Młodzi aktorzy znakomicie zagrali swoje role, bawiąc publiczność. Piękne dekoracje i barwne stroje uzupełniały to wyjątkowe przedstawienie. Po występie długo nie milkły brawa, a uśmiech na twarzach aktorów pokazywał, jak bardzo i oni byli zadowoleni ze swego występu, a od jednej z naszych wielbicielek „Chochliki” dostały torbę słodyczy.

 „Bunt bajek, czyli nie ma tego złego.”

Scenariusz i reżyseria – Zofia Łopuszyńska

Scenografia (dekoracje) – Maria Bałdyga, Ryszard Lenkiewicz

Światła i dźwięk – Ryszard Lenkiewicz

Kostiumy – Małgorzata Myszkowska, Maria Bałdyga, Zofia Łopuszyńska

 

Obsada:

Czarownica Baba Jaga – Zuzia Sirant

Zła Królowa – Maja Dawidowicz

Wróżka – Nikola Bereza

Macocha – Natalia Suchocka

Kasieńka – Amelka Michałowska

Haneczka – Magda Romanowska

Królewna Śnieżka – Dominika Pietryga

Krasnoludek I – Paulina Sztejter

Krasnoludek II – Ola Sienkiewicz

Czerwony Kapturek – Weronika Król

Babcia – Monika Siwicka

Gajowy – Rafał Romanowicz

Wilk – Piotr Żukowski

Kopciuszek – Inga Januszkiewicz

Książę – Robert Romanowicz