A A A

Wydarzenia

 

 • Dni Wydmin.

  W dniach 4-5 lipca obchodziliśmy Dni Wydmin. Pierwszy dzień – sobota był dniem poświęconym kulturze, zwłaszcza tej w wykonaniu wydmińskich artystów. Na placu przed budynkiem GOK zaprezentowali się: chór „Lira”, sekcja rytmiki i kabaret „Babki z klasą” działające przy Wydmińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Młodsze pokolenie reprezentowały śpiewające dziewczęta.

 • Sukces Kapeli Bałdygów w Kazimierzu Dolnym.

  Kapela Bałgygów kolejny raz wróciła z dyplomami z Kazimierza Dolnego. Stanisław Bałdyga zdobył III nagrodę na 49 Przeglądzie Kapel Ludowych w Kazimierzu Dolnym, a Anna Bałdyga przywiozła dyplom za udział w kiermaszu twórców ludowych.

  Gratulujemy!

 • XIV Festiwal Chórów Seniora – Wydminy 2015

  6 czerwca 2015 roku po raz czternasty odbył się Festiwal Chórów Seniora organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. W tym roku w festiwalu wzięło udział siedem chórów. Na scenie zaprezentowały się chóry: „Lira” z Wydmin, „Noktirne” z Łotwy, „Moderato” z Barczewa, Nauczycielski Chór Kameralny z Giżycka, „Mazury” ze Starych Juch, „Pojezierze” z Ełku oraz „Oleckie Echo” z Olecka.

 • Dni Rodziny w Wydminach.

  W dniach 23-24 maja br. odbyły się Wydmińskie Dni Rodziny zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wydminach. Honorowy patronat nad Dniami Rodziny objęła Z-ca Wójta Gminy Wydminy pani Maria Dolecka.

   

 • I Przegląd teatrów i kabaretów UTW - Wydminy 2015

  18 kwietnia 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warmii i Mazur spotkali się na I Przeglądzie Teatrów i Kabaretów „Jak nie my to kto?” Przegląd zorganizowało FORUM NGO`S Wydminy i Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach przy wsparciu Powiatu Giżycko i Gminy Wydminy.

   

 • Gminne eliminacje II Powiatowego Dnia Talentu.

  17 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyły się gminne eliminacje do II Powiatowego Dnia Talentu, który odbędzie się na początku czerwca w Giżycku. Dzieci i młodzież zaprezentowała swoje talenty w recytacji, śpiewie, grze instrumentalnej, tańcu, pracach plastycznych oraz malarstwie. W finale w Giżycku naszą gminę reprezentować będzie silna grupa utalentowanych dzieciaków. Życzymy im powodzenia!

 • Kiermasz wielkanocny w GOK Wydminy.

  Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbył się kiermasz wielkanocny. Główną atrakcją kiermaszu był konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W tym roku do konkursu zgłoszono 9 palm z sołectw: Wydminy, Talki, Siedliska, Szczepanki, Gawliki Małe, Mazuchówki, Wężówki oraz z Pracowni Tkactwa
  i Plastyki Obrzędowej pp. Bałdygów i z  Domu Pomocy Społecznej w Wydminach.

 • Dzień Kobiet w GOK Wydminy.

  7 marca zaprosiliśmy Panie oraz Panów na wspólne świętowanie Dnia Kobiet. Przybyłych gości powitała dyr. GOK Wydminy pani Ewa Kulpińska-Mejor.

  Aby podkreślić, że Dzień Kobiet to radosne święto, Kabaret „Babki z klasą” działający przy WUTW pod kierunkiem Zofii Łopuszyńskiej, wystąpił z programem kabaretowym pt. „Seks w gminnej wsi”. Humor słowny i sytuacyjny ubawił zgromadzoną publiczność, która żywo reagowała śmiechem i oklaskami. Po występie kabaretu miała miejsce niezwykła uroczystość, gdyż jedna z aktorek-seniorek, pani Natalia Czarniecka, obchodziła tego dnia 80-te urodziny. Piękny bukiet tulipanów wręczył szanownej Jubilatce Wójt Gminy Wydminy p. Radosław Król, a cała sala odśpiewała „Sto lat”.

 • Ferie zimowe w GOK Wydminy.

  W pierwszym tygodniu ferii zaprosiliśmy dzieci, aby w aktywny i ciekawy sposób spędziły czas wolny od nauki. Na zajęciach fotograficznych dzieci poznawały budowę i funkcje aparatów fotograficznych, kadrowania obiektów, które chciałyby sfotografować, wykorzystywania światła przy robieniu zdjęć i wielu innych sztuczek, potrzebnych do zrobienia dobrego zdjęcia. Zwieńczeniem tych zajęć była sesja fotograficzna, na której dzieci wykonywały zdjęcia koleżanek i kolegów, wykorzystując umiejętności, jakich się nauczyli podczas zajęć. Na zakończenie zajęć, wszyscy młodzi fotografowie otrzymali w upominku swoje „pozowane” zdjęcia.

   

 • Koncert "Na dobry początek roku"

  9 stycznia br. zaprosiliśmy osoby współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Kultury na koncert pn. „Na dobry początek roku”. Wśród zaproszonych gości były także władze Gminy Wydminy, radni oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie naszej gminy.

  Jak wskazuje nazwa koncertu, wykonawcy Martyna Ciok i Kuba Jurzyk z zespołem zaśpiewali piosenki radosne, abyśmy pełni optymizmu weszli w nowy rok. Publiczność wspaniale się bawiła i aktywnie włączała się chórkiem, gdy artyści śpiewali polskie przeboje.

  Po koncercie zaprosiliśmy gości do obejrzenia wystawy zdjęć z imprez organizowanych przez GOK w 2014 roku oraz na tradycyjną lampkę szampana.

 • Powitanie Nowego Roku 2015.

  Tradycyjnie, jak co roku, mieszkańcy Wydmin tuz przed północą przybyli pod budynek GOK, aby wspólnie świętować nadejście Nowego Roku. Życzenia noworoczne mieszkańcom złożył Wójt Gminy Wydminy Rdosław Król w towarzystwie Dyrektor GOK Ewy Kulpińskiej-Mejor. W tym roku życzenia składane były z nowej sceny, która będzie odtąd służyła nam podczas imprez, z czego najbardziej ucieszą się artyści, gdyż jej wielkość i zadaszenie zapewni komfort koncertów.

  Noworocznym życzeniom towarzyszyła lapmka szampana, gorący bigos na rozgrzewkę, wesoła muzyka, a przede wszystkim przepiękny pokaz sztucznych ogni. Mimo huku odpalanych fajerwerków na placu słychać było okrzyki: och! i ach!.

  Oby ten 2015 rok był znacznie lepszy niż miniony, czego wszystkim mieszkańcom Gminy Wydminy szczerze życzymy!

 • Kiermasz świąteczny - 14.12.2014r.

  Tradycyjnie, przed świętami Bożego Narodzenia odbył się w Wydminach Kiermasz świąteczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Sala „górna” GOK zapełniła się pięknie udekorowanymi stoiskami, na których można było zaopatrzyć się w piękne świąteczne wyroby: stroiki, bombki ręcznie malowane oraz zrobione z wstążek,  choinki wykonane z szyszek, piórek, makaronu i tkanin, aniołki szydełkowe i z drewna oraz wiele innych ozdób. Nie zabrakło świątecznych smakołyków: ciast, pierogów i wędlin.

 • Koncert Filharmonii Narodowej - 9.12.2014r.

  W grudniu gościliśmy artystów z Filharmonii Narodowej, którzy zaprezentowali program pt. "Z blaskiem i prezycją - w labiryncie dźwięków" dla uczniów gimnazjum i liceum. Muzykę z okresu baroku usłyszeliśmy w wykonaniu sopranistki, której towarzyszył fortepian i trąbka. Jak zawsze na spotkaniach z muzyką nie zabrakło bezpośredniego udziału młodzieży w koncercie, którzy tworzyli żywe obrazy do rozbrzmiewającej muzyki.

 • Gminne eliminacje do konkursu wokalnego Śpiewadło.

  22 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyły się gminne eliminacje do konkursu wokalnego Śpiewadło - Giżycko 2014. Eliminacje przeprowadzono w dwóch kategoriach: dzieci w wieku 10 - 12 lat oraz młodzież w wieku 13 - 16 lat. Naszą gminę na powiatowym przeglądzie reprezentować będą Kornelia Kazaniecka oraz Justyna Polak.

  Trzymamy kciuki za nasze piosenkarki i życzymy udanego występu w Giżycku, który odbędzie się 6 grudnia br.

 • Koncert Filharmonii Narodowej - 18.11.2014r.

  W ramach współpracy z Filharmonią Narodową w Warszawie, 18 listopada gościliśmy arystów, którzy uczniom szkół podstawowych zaprezentowali program muzyczny pt. "Z albumu polskiej piosenki". Przeboje polskiej piosenki poznaliśmy w nowych intrepretacjach, a znakomite wykonanie piosenek przez solistów przy akompaniamencie fortepianu i saksofonu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez młodych odbiorców.

 • Koncert z okazji Święta Niepodległości.

  10 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości. Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali biało-czerwone wstążki przygotowane przez pracowników GOK oraz kotyliony wykonane przez dzieci pod kierunkiem Anny Michałowskiej.

 • Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015 Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  8 października 2014r. w sali „dolnej” GOK odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, Z-za Wójta Maria Dolecka oraz W-ce Starosta Powiatu Giżyckiego Wacław Strażewicz.

   

 • Międzynarodowy Dzień Muzyki – Wydminy 2014.

  Chór „Feliksinki” działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz uczennice kl. II gimnazjum pod kierunkiem p. Beaty Ordyniec zrealizowały projekt pn. „Międzynarodowy Dzień Muzyki – Wydminy 2014”. W ramach projektu odbył się koncert, w którym wzięły udział chóry działające w naszej gminie oraz zespoły i soliści.

 • Dożynki Gminne 2014 w Wydminach.

  13 września obchodziliśmy święto plonów. Dożynki Gminne rozpoczęły się dziękczynną mszą św. w kościele parafialnym w Wydminach. Przedstawiciele wiosek, dziękując za plony, przynieśli do kościoła wieńce dożynkowe, a starostowie dożynek Małgorzata Herbszt z Gawlików Wielkich i Mariusz Ostapkowicz z Talek wręczyli ks. proboszczowi Ryszardowi Grabowskiemu chleb z tegorocznych zbiorów.

   

 • XXIII Wydmiński jarmark Twórców Ludowych.

  15 sierpnia już po raz dwudziesty trzeci na Wydmińskim Jarmarku Twórców Ludowych spotkali się twórcy ludowi, zespoły śpiewacze i taneczne. W samo południe uroczystego otwarcia Jarmarku dokonali dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach p. Ewa Kulpińska-Mejor oraz Wójt Gminy Wydminy Radosław Król.

 • Koncerty muzyki klasycznej.

  W dniach 18 i 25 lipca br. w ramach I Wydmińskich Koncertów Muzyki Klasycznej odbyły się koncerty wiolonczelowe w wykonaniu Błażeja Golińskiego. W pięknej scenerii wydmińskiego kościoła wspaniale brzmiała muzyka wielkich światowych kompozytorów. Wiolonczelista p. Błażej Goliński z Akademii Muzycznej w Gdańsku przez dwa kolejne piątki czarował licznych słuchaczy grą na wiolonczeli.

  Trzy lipcowe koncerty muzyki klasycznej zorganizowane przez GOK Wydminy pokazały, że w naszej miejscowości jest wielu miłośników takich koncertów. Dlatego też na przyszły rok już planujemy na m-c lipiec zorganizowanie 4 takich koncertów.

 • Dni Wydmin

  W dniach 12-13 lipca po raz czwarty obchodziliśmy Dni Wydmin. Nagłe załamanie pogody w sobotę nie przeszkodziło nam w uroczystościach, gdyż całą imprezę przenieśliśmy do sali „górnej” GOK.

  Tegoroczne Dni Wydmin miały szczególną oprawę, gdyż w tym roku obchodzimy 600 –lecie stosunków dyplomatycznych Polsko-Tureckich. Nasza gmina jest mocno związana z Adampolem, polską enklawą w Turcji. Stamtąd pochodzi sołtys Sucholasek pan Frederik Novvicki, który jest także wójtem Adampola.

 • Koncert muzyki klasycznej – 11.07.2014r.

  Aby rozszerzyć ofertę kulturalną, Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach zorganizował na m-c lipiec trzy koncerty muzyki klasycznej.

  11 lipca br. w kościele parafialnym w Wydminach odbył się pierwszy koncert w wykonaniu Cezarego Nowakowskiego – fortepian oraz Ewy Deptuła – skrzypce. Artyści zagrali miniatury muzyczne światowej sławy kompozytorów, m.in. Bacha, Wieniawskiego, Mozarta, a także znane motywy muzyczne z filmów. Sceneria kościoła doskonale oddawała klimat tych arcydzieł muzycznych.

  Następne koncerty odbędą się 18 i 25 lipca o godz. 18.45 w kościele parafialnym,

  Serdecznie zapraszamy.

 • Słoneczny początek wakacji.

  Na początek wakacji zaprosiliśmy dzieci w wieku 6-13 lat na warsztaty z tańca, plastyki i fotografii. Przez tydzień dzieci poprzez zabawę uczyły się układów tanecznych, nowych technik plastycznych, podstaw lepienia z gliny oraz zgłębiały tajniki fotografii. Podczas zajęć odwiedzili nas policjanci, którzy spróbowali swoich sił w technikach plastycznych. Radość z tych wspólnych zajęć była obopólna. Tydzień warsztatów zakończyliśmy grillem na plaży oraz wspólnymi tańcami na piasku.

  Na fotorelację z warsztatów zapraszamy do fotogalerii.

   

 • Zakończenie roku akademickiego WUTW.

  26 czerwca w sali „dolnej” GOK odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przez pierwszy rok działalności uniwersytetu ponad 50 studentów uczestniczyło w zajęciach języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego, rosyjskiego, informatyki, zajęciach teatralnych, plastycznych oraz rytmiki.

   

 • XIII Festiwal Chórów Seniora.

  7 czerwca 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XIII Festiwal Chórów Seniora. Na scenie zaprezentowało się pięć chórów: Chór "Lira" z WUTW Wydminy, chór "Tęcza" z Olsztyna, "Złota Jesień" z Augustowa, "Srebrne Nutki" z Giżycka oraz Nauczycielski Chór Kameralny przy UTW w Giżycku. Po raz kolejny seniorzy śpiewająco udowodnili, że wiek nie liczy się w latach, lecz w pozytywnym podejściu do życia. Na zakończenie połączony 100-osobowy chór zaśpiewał pieśń "Ostatni mazur". Wszystkie chóry otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

  Ważnym wydarzeniem tegorocznego festiwalu było nadanie imienia chórowi seniora działającemu przy GOK Wydminy. W trzynastą rocznicę jego powstania chór otrzymał nazwę "Lira".

 • Wydmińskie Dni Rodziny.

  W dniach 31 maja – 1 czerwca obchodziliśmy Wydmińskie Dni Rodziny współorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach oraz Urząd Gminy Wydminy. Pierwszego dnia odbył się III Piknik Piłki Nożnej na wydmińskim Orliku. Pełna relacja ze zmagań sportowych zamieszczona jest w artykule pp. Ostrowskich. Ten sportowy dzień zakończyliśmy Bajkową Dyskoteką na placu przed budynkiem GOK. Wspaniałą zabawę z tańcem i śpiewem zapewnił nam Teatr muzyczny „Hals” z Gdyni.

 • III Piknik Piłki Nożnej w ramach Wydmińskich Dni Rodziny pod patronatem Wójta Gminy Wydminy.

  Piękna słoneczna pogoda oraz bardzo dobra frekwencja, nadały charakter rodzinnym imprezom piłkarskim. W trzech turniejach dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin „Droga do Rio”, „Funino Cup” i „Turnieju rodzin” mieli możliwość podziwiać walory sportu w aspekcie integracji rodzinnej. Wspaniałe nagrody oraz liczne atrakcje dodatkowe stanowiły dodatek dla wspaniałej postawy młodych i starszych sportowców.

   

 • 10 lat Polski w Unii Europejskiej.

  W ramach obchodów 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach we współpracy z Urzędem Gminy Wydminy zorganizował dwa konkursy dla dzieci i młodzieży, mające na celu wspólne świętowanie udziału Polski w wielkiej europejskiej rodzinie. 

 • Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Gienieczko

  25 kwietnia br. w Wydmińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku gościliśmy podróżnika i pisarza Marcina Gienieczko. W ramach wykładu dla studentów WUTW, pan Gienieczko opowiedział o swoich ekstremalnych podróżach w różne zakątki globu. Przyświecające mu hasło „Bez motywacji nie istnieję” daje mu siłę do pokonywania trudności, jakie napotyka w swych wyprawach. Pełna ekspresji opowieść p. Gienieczko wspierana pokazem slajdów z jego wypraw wzbudziła wielki podziw słuchaczy. Pytaniom o pokonywanie granic nie było końca. Znamienne były słowa jednej ze studentem, że całe swoje życie spędziła w jednym miejscu, gdy tymczasem ten młody człowiek, dzięki swojej pasji dokonał tak wiele, a jego plany na dalsze wyprawy są ogromne.

   

 • Konkurs Palmy Wielkanocnej w Gminie Wydminy.

  Tradycyjnie w Niedzielę Palmową Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach zorganizował konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną w gminie Wydminy. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Wydminy p. Radosław Król. Do tegorocznego konkursu zgłoszono osiem palm z sołectw: Szczepanki, Wydminy, Siedliska, Gawliki Małe, Mazuchówka, Gawliki Wielkie oraz palmę wykonaną na zajęciach plastycznych przez studentki Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i palmę z Domu Pomocy Społecznej w Wydminach.

   

 • Koncerty Filharmonii Narodowej z Warszawy.

  11 marca br. gościliśmy artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie z koncertem dla uczniów szkół podstawowych. „Muzyka na koniec czasu, czyli rozmowy na cztery głosy” to interpretacja utworów znanych kompozytorów w nowoczesnym wydaniu. Opowieści muzyczne na klarnet, skrzypce, wiolonczelę i fortepian pokazały nam, jak wspaniałe jest brzmienie muzyki.

 • Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury.

  Dzień Kobiet to szczególne święto w naszym kalendarzu. Tego dnia Panie częściej się uśmiechają, a panowie są mili, słodcy i „kwiatowi”. 8 marca zaprosiliśmy panie do Gminnego Ośrodka Kultury na wspólne świętowanie tego dnia. Panowie także licznie się zjawili, aby swoją obecnością podkreślić wagę tego święta.

 • Koncert "Na dobry początek roku"

  15 lutego br. do Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach zaprosiliśmy władze Gminy Wydminy, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Wydminy oraz sympatyków GOK na koncert "Na dobry początek roku". Nasi goście wysłuchali tria muzyczno-wokalnego, który wykonał znane standarty polskiej i zagranicznej muzyki w konwencji jazzowej. Zaprezentowaliśmy także fotorelację z imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach w 2013 roku.

 • Koncert Filharmonii Narodowej - 11.02.2014r.

  11 lutego zawitali do nas, jak co miesiąc, artyści z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Uczniowie gimnazjum i liceum oraz sympatycy sztuki przez duże "S" obejrzeli dzieło operowe Pietro Chaniniego "Wyszydzony zazdrośnik". Jest to opowieść o sprytnej zonie bogatego i zazdrosnego mieszczanina. Mając dość mężowskiej zadrości, piękna żona daje mężowi lekcję pokory i zaufania.

 • Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach.

  Podczas tegorocznych ferii zaprosiliśmy dzieci do aktywnego spędzania czasu. 40 dzieci uczestniczyło w zajęciach tanecznych, teatralnych i plastycznych. Uczestnicy zajęć podzieleni na trzy grupy (wg wieku) przez tydzień poznawali tajniki choreografii, tworzyli piękne rzeczy na zajęciach plastycznych oraz bawili się w teatr. Podczas zajęć dzieci mogły się posilić słodką bułką i herbatą.

   

 • Pokaz iluzji.

  30 stycznia br. do Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach zaprosiliśmy dzieci na pokaz iluzji w wykonaniu Karola Sanetti – iluzjonisty z Białegostoku. Ponad 130 widzów w wieku od 1 roku do 70 lat podziwiało sztuczki iluzjonistyczne: wyczarowywanie parasolek, znikanie i rozmnażanie chustek, kulek, papierowych serc i wiele innych.

 • Chór z Wydmin na Święcie Babcinego Pampucha w Ełku.

  25 stycznia 2014r. Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wydmin uczestniczył w Święcie Babcinego Pampucha w Ełckim Centrum Kultury. W prezentacji artystycznej chór zaśpiewał trzy utwory.

 • Warsztaty taneczne z zespołem z Kaliningradu.

  Częste wizyty zespołów tanecznych z Kaliningradu zaowocowały bliższą współpracą między Gminnym Ośrodkiem Kultury a Pałacem Dzieci i Młodzieży w Kaliningradzie. Jedną z form tej współpracy były wspólne warsztaty taneczne dla dzieci, które odbyły się 24 stycznia br. w GOK-u.

   

 • Pokaz taneczny zespołu z Kaliningradu.

  18 stycznia br. gościliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury zespół tańca ze Szkoły Sztuki Dziecka w Kaliningradzie.

 • Występ "Chochlików" - "Piotruś Pan i piraci"

  8 stycznia zespół teatralny GOK "Chochliki" wystąpił z przedstawieniem "Piotruś Pan i piraci". Dwa spektakle dla uczniów szkół z Wydmin, Talek, Zelek i przedszkola z Wydmin dostarczyły wiele zabawy zarówno młodym aktorom, jak i ponad 500 - osobowej widowni.

  "Piotruś Pan i piraci to pełna humoru i przygód opowieść o baśniowej Nibylandii, gdzie się nie dorasta. Opowieść o przyjaźni, walce dobra ze złem, o wybaczaniu i naprawianiu popełnionych błędów. Młodzi artyści wspaniale odegrali swoje role, za co otrzymali ogromne brawa.

 • Wigilia studentów Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  19 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyła się pierwsza wigilia studentów Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studenci-seniorzy zaprosili na nią władze naszej gminy oraz wykładowców WUTW. Przy ogromnym wspólnym stole zasiadło ponad 50 studentów.

 • Kiermasz świąteczny w GOK Wydminy.

  15 grudnia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Kiermasz świąteczny. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Dyrektor GOK Wydminy Ewa Kulpińska-Mejor, Wójt Gminy Wydminy  Radosław Król oraz Z-ca Wójta Maria Dolecka. Wszyscy z zainteresowaniem czekali na ogłoszenie wyników konkursu na szopkę bożonarodzeniową i gwiazdę kolędniczą. Do konkursu zgłoszono 10 szopek w dwóch kategoriach wiekowych i trzy gwiazdy. W kategorii dzieci zwyciężyła szopka ze Starych Juch, w kategorii młodzież i dorośli I miejsce zdobyła szopka z Rydzewa. Konkurs na gwiazdę kolędniczą wygrała rodzina Romanowskich z Wydmin. Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Związek Stowarzyszeń LGD9 oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy, upominki i pamiątkowe, ręcznie malowane bombki.

 • Śpiewadło w Giżycku

  Dnia 8 grudnia br. w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury odbyło się po raz 16-ty „ŚPIEWADŁO' 2013”, czyli powiatowy przegląd wokalny solistów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz muzykujących rodzin mieszkańców gmin wchodzących w skład Powiatu Giżyckiego. Wśród wielu wykonawców w poszczególnych kategoriach nie zabrakło również reprezentantów naszej gminy.

 • Wykład WUTW i promocja książki "Mazurski Beskid - wędrówki po gminie Wydminy".

  5 grudnia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyło się spotkanie z Wojciechem Markiem Darskim, autorem książki „Mazurski Beskid – wędrówki po gminie Wydminy”. Współorganizatorami tego spotkania byli Urząd Gminy Wydminy, Forum NGO`S Wydminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

 • Koncert piosenek Agnieszki Osieckiej.

  W piątek, 22 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbył się koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. Utwory Osieckiej zaśpiewała Agnieszka Konarska, wokalistka Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 • Koncert Filharmonii Narodowej z Warszawy.

  19 listopada br. po raz kolejny gościliśmy artystów z Filharmonii Narodowej z Warszawy. Zaprezentowali program "Saksofonowy zawród głowy", skierowany do uczniów szkół podstawowych. Cieszy nas fakt, że z tej propozycji kilturalnej korzystają także uczniowie z terenu gminy. Tym razem oprócz uczniów z ZSO w Wydminach gościliśmy także ucziów ze szkół w Gawlikach Wielkich i Talek.

  Uczniowie poznali historię powstania saksofonu, jego budowę i zastosowanie w muzyce. Na zakończenie koncertu zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i w rytm muzyki granej przez kwartet saksofonowy tańczyli na scenie.

 • Wojewódzka inauguracja roku kulturalnego 2013/2014 w Olsztynie.

  Doroczne spotkanie ludzi kultury odbyło się 14 listopada 2013 roku w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

  Najlepsi twórcy i animatorzy kultury województwa warmińsko-mazurskiego zostali uhonorowani przez Marszałka Województwa odznaczeniami oraz nagrodami w dziedzinie kultury. Miło nam poinformować, że laureatami nagrody Marszałka zostali państwo Anna i Stanisław Bałdygowie z Mazuchówki. Ich trud w krzewienie sztuki i kultury ludowej został doceniony, co cieszy tym bardziej, że w zalewie komercjalnej rozrywki, jest miejsce dla ludzi, którzy całe życie poświęcili kultywowaniu tradycji i sztuki ludowej. Jednocześnie z wielkim zaangażowaniem przekazują swoją wiedzę i umiejętności młodemu pokoleniu.

  Nagrodzony został także pan Zbigniew Waszkielewicz, twórca teatru Iota.

  Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów na niwie kultury.

 • Święto Niepodległości w Wydminach.

  11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Na uroczyste obchody zaprosiliśmy mieszkańców gminy Wydminy do Gminnego Ośrodka Kultury, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień.

 • Koncert Filharmonii Narodowej z Warszawy.

  Kontynuowana jest rozpoczęta w ubiegłym roku szkolnym współpraca Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach z Filharmonią Narodową z Warszawy.

  Artyści związani z Filharmonią Narodową przyjeżdżają do Wydmin raz w miesiącu, aby
  w przystępny sposób przekazywać uczniom naszej gminy piękno muzyki.

   

 • Uroczysta inauguracja roku akademickiego WUTW

  11 października 2013 roku w Sali dolnej Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

   

 • Projekt "Nagłośnienie Wydmińskiej Strefy Kultury"

  W ramach dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt "Nagłośnienie Wydmińsakiej Strefy Kultury", Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach zakupił sprzęt nagłaśniający. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu na zakup tego sprzętu mogliśmy zrealizować wiele imprez artystycznyczo-rekreacyjnych. Nowo zakupiony sprzęt nagłaśniał m.in.: koncerty artystów z Pałacu Dzieci i Młodzieży w Kaliningradzie, Dni Wydmin, Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych, Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Wydminy, projekt "Teatr bez ścian", imprezy sportowo-rekreacyjne na "Orliku" w Wydminach, Dożynki Gminne oraz Koncert Filharmonii Narodowej z Warszawy.

 • Koncert Filharmonii Narodowej w Warszawie

  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach we współpracy z Filharmonią Narodową w Warszawie zaczął realizację projektu upowszechniania muzyki w naszym społeczeństwie.

 • Koncert młodych artystów z Kaliningradu.

  W sobotę 14 września już po raz kolejny gościliśmy młodych artystów z Pałacu Dzieci i Młodzieży w Kaliningradzie.

 • Dożynki Gminno-Parafialne w Wydminach

  7 września br. obchodziliśmy święto plonów, czyli Dożynki Gminno-Parafialne w Wydminach. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Wydminach. Przedstawiciele sołectw prezentowali tegoroczne plony w przepięknych wieńcach dożynkowych, a starostowie dożynek – p. Irena Gajda ze Szczepanek oraz p. Remigiusz Żukowski z Siemionek złożyli w darze chleb dożynkowy. Po mszy, barwny korowód, prowadzony przez kapelę „Paka” z Grajewa udał się na pięknie udekorowany plac przed GOK, gdzie obyły się dalsze uroczystości dożynkowe.

 • XXII Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych

  15 sierpnia już po raz XXII odbył się Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych. O godz. 12.00 oficjalnego otwarcia Jarmarku dokonali dyr. Gminnego Ośrodka Kultury p. Ewa Kulpińska-Mejor i Wójt Gminy Wydminy Radosław Król.

 • Dni Wydmin 2013

  W dniach 29 - 30 czerwca br. po raz kolejny obchodziliśmy Dni Wydmin. Dla mieszkańców gminy Wydminy i turystów, którzy już się pojawili w naszych urokliwych miejscowościach, czekało moc atrakcji.

  Organizatorami Dni Wydmin byli: Urząd Gminy Wydminy, Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach, Sołectwo Wydminy oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie z Węgorzewa. Imprezę współfinansował Powiat Giżycko.

 • Koncert Teatru Tańca z Kaliningradu

  W piątek 21 czerwca po raz kolejny gościciliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury młodzież z Pałacu Dzieci i Młodzieży "Jantar" w Kaliningradzie.

 • Koncert piosenki francuskiej

  W piątek, 14 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury gościliśmy artystów z Francji. Duet Marcel & Marcelle oraz Jean Marc Delpech zaśpiewali dla wydmińskiej publiczności piękne francuskie piosenki.

 • XII Festiwal Chórów Klubów Seniora.

  8 czerwca br. już po raz dwunasty gościliśmy w Wydminach chóry działające przy klubach seniora z terenu północno-wschodniej Polski.

 • Koncert Filharmonii Narodowej - 04.06.2013r.

  4 czerwca br. po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie. W podziękowaniu za wspaniałe koncerty, jakie co miesiąc od października ubiegłego roku mogliśmy wysłuchać i zobaczyć w Gminnym Ośrodku Kultury, dyr. GOK p. Ewa Kulpińska-Mejor, wręczyła artystom sękacz i pamiątkową płytę ze zdjęciami wszystkich koncertów FN w Wydminach.

 • Wydmińskie Dni Rodziny.

  W dniach 1-2 czerwca br. obchodziliśmy Wydmińskie Dni Rodziny, organizowane w ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodzin. Organizatorami dwudniowego święta byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wydminach. Honorowy patronat sprawowała Z-ca Wójta Gminy Wydminy p. Maria Dolecka.

 • Wydmińskie Dni Rodziny II Rodzinny Piknik Piłki Nożnej

  II RODZINNY PIKNIK PIŁKI NOŻNEJ   „O Puchar Zastępcy Wójta Gminy Wydminy” -  1 czerwca 2013 Boisko Orlik i Stadion Gminny Wydminy.

              Organizowane tego dnia turnieje piłki nożnej zgromadziły blisko 130 uczestników oraz sporą rzeszę kibiców. W najmłodszej kategorii wygrała drużyna „Placków”, w kategorii U – 16 bezkonkurencyjni okazali się „Wojownicy Piwnicy”. W turnieju rodzinnym puchar za zwycięstwo odebrała „Brygada RR”.

 • Wystawa „Święto Konstytucji”

  8 maja br. w Sali „dolnej” Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Święto Konstytucji”, którego dokonała pani Ewa Kulpińska-Mejor, dyr. GOK Wydminy i pani Maria Dolecka, Z-ca Wójta Gminy Wydminy. Tego dnia na wystawie gościliśmy uczniów Gimnazjum ZSO Wydminy wraz z gronem pedagogicznym.

   

 • „Chochliki” wystąpiły dla ZSO w Wydminach.

  7 maja br. zespół teatralny „Chochliki” z GOK w Wydminach dał dwa przedstawienia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wydminach i przedszkola „Mały artysta”.

 • Premiera przedstawienia „Bunt bajek, czyli nie ma tego złego” w wykonaniu zespołu teatralnego „Chochliki” z GOK Wydminy.

  Po dwóch miesiącach przygotowań „Chochlików”, nadszedł czas, aby zaprezentować się przed wydmińską publicznością. Dzień przed wydmińską premierą wystąpiliśmy na eliminacjach rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „O Laur Złotej Rybki” w Węgorzewie.

 • Koncert artystów z Kaliningradu.

  13 kwietnia br. po raz kolejny gościliśmy młodych artystów z Pałacu Dzieci i Młodzieży „Jantar” z Kaliningradu.

 • Wizyta studyjna Seniorów w teatrze w Białymstoku.

  W ramach projektu „Aktywny Senior w aktywnej gminie” grupa seniorów w dniu 13 kwietnia br. pojechała do teatru w Białymstoku. Po drodze zatrzymaliśmy się w Goniądzu w Dworze „Bartlowizna”, położonym nad rozlewiskiem Biebrzy.

 • Koncert Filharmonii Narodowej w Warszawie – „Pora na jazz”.

  9 kwietnia br. po raz kolejny gościliśmy artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie, którzy zabrali nas w muzyczną podróż po świecie jazzu.

 • Konkurs Palm Wielkanocnych 2013 rozstrzygnięty.

  24 kwietnia br. w Niedzielę Palmową odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną wGminie Wydminy. Do konkursu zgłoszono dziesięć palm z sołectw: Gawliki Małe, Mazuchówka, Sucholaski, Szczepanki, Wężówka i Wydminy, a także z Pracowni Tkactwa i Plastyki Obrzędowej w Mazuchówce, kółka plastycznego z GOK-u, Domu Pomocy Społecznej w Wydminach oraz Mazurskiej Fundacji Młodzieży Niepełnosprawnej „Marzenia”.

 • Koncert młodych artystów z Kaliningradu.

  W sobotę 16 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach gościliśmy młodych artystów z Pałacu Dzieci i Młodzieży „Jantar” i Szkoły Muzycznej z Kaliningradu.

   

 • Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury.

  8 marca zaprosiliśmy Panie na wspólne świętowanie Dnia Kobiet. Przybywające panie witane były przez dziewczęta, które przypinały im barwne kotyliony oraz kwiaty wykonane na zajęciach plastycznych w GOK-u. W imieniu mężczyzn, życzenia z okazji tego szczególne święta, złożył Paniom Wójt Gminy Wydminy Radosław Król.

   

 • Dzień Domeny Publicznej

  1 stycznia to na całym świecie Dzień Domeny Publicznej. Co roku w tym dniu do wolnej domeny przechodzą dzieła autorów, w przypadku których wygasły prawa autorskie. W tym roku będzie to m.in. twórczość Bronisława Malinowskiego, Roberta Musila, Lucy Maud Montgomery i Brunona Schulza.

   

 • Bal Walentynkowy Seniorów.

  12 lutego br. w ostatni dzień karnawału, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach bawili się Seniorzy na Balu Walentynkowym. Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Aktywny Senior w aktywnej gminie”, realizowanego przez NGO`S Wydminy i Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

 • Bal Sponsora.

  W ostatnią sobotę karnawału 9 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach gościliśmy sponsorów, którzy w ubiegłym roku wspomagali imprezy organizowane przez GOK. W podziękowaniu za okazane serce i wsparcie dla kultury, zorganizowaliśmy dla nich wyjątkowy bal, bo kostiumowy.

 • Spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim

  W sobotę 2 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach gościliśmy wybitnego polskiego reżysera Janusza Majewskiego. W pamięci polskiego widza J. Majewski zapisał się takimi filmami jak „Zaklęte rewiry”, „Sprawa Gorgonowej”, „Królowa Bona”, „Lekcja martwego języka”, „CK Dezerterzy”, „Złoto dezerterów” i wiele innych.