A A A

Wydmińskie Dni Rodziny.

W dniach 1-2 czerwca br. obchodziliśmy Wydmińskie Dni Rodziny, organizowane w ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodzin. Organizatorami dwudniowego święta byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wydminach. Honorowy patronat sprawowała Z-ca Wójta Gminy Wydminy p. Maria Dolecka.

Organizatorzy ogłosili konkurs plastyczny dla uczniów szkół naszej gminy pn. „Rodzina a przekaz wartości i tradycji. Drzewo genealogiczne mojej rodziny”. Na konkurs wpłynęło 30 prac. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu w dwóch kategoriach: do lat 12 pierwsze miejsce przyznano Zuzannie Osinka, II miejsce – Michalinie Kusz, III miejsce – Monice Stefaniak. Wyróżniono także pracę najmłodszej uczestniczki konkursu – Mileny Buźniak. W kategorii 12-15 lat I miejsce przyznano Aleksandrze Gancarz, II miejsce – Dominice Kotowskiej, III miejsce – Zuzannie Baryła. Laureatki otrzymały nagrody, a pozostali uczestnicy upominki i słodycze.

Pierwszy dzień Dni Rodzin, czyli sobota 1 czerwca upłynęła pod znakiem sportowych zmagań na Orliku i stadionie gminnym. 130 zawodników w wieku 8 – 60 lat wzięło udział w piłkarskim pikniku (relacja w artykule II Rodzinny Piknik Piłkarski). Wysoki poziom sportowy uczestników oraz wspaniała organizacja turnieju, którą zapewnił p. Marek Ostrowski ze współpracownikami, sprawiły, że ten dzień przebiegł w przyjaznej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięskie zespoły puchaty, które wręczali Z-ca Wójta Gminy Wydminy Maria Dolecka, dyr. GOK Ewa Kulpińska-Mejor i kierownik GOPS Artur Grygiencza.

Tego dnia na stadionie można też było sprawdzić swoją wytrzymałość w teście Coopera, zorganizowanego przez Bartłomieja Osiora - trenera i animatora sportowego BiegamBoLubię. Kilkanaście osób – dzieci, młodzież i dorośli uzyskali wspaniałe wyniki, prawie wszyscy pobili swoje rekordy życiowe. Na zakończenie biegu odbyło się losowanie nagród.

Drugiego dnia imprezy, zaprosiliśmy mieszkańców gminy na plac przed GOK, na występy artystyczne. Tam też ogłoszono wyniki konkursu plastycznego i wręczono nagrody laureatom. Występy artystyczne przygotowane przez GOK Wydminy  rozpoczął duet „Sisters”. Zespół teatralny „Chochliki” oraz seniorzy z Klubu Seniora w Wydminach zaprezentowali skecze i zabawne przeróbki znanych bajek. W trakcie występów teatralnych nad Wydminami zebrały się burzowe chmury, ale szybko i sprawnie przenieśliśmy całą imprezę do budynku GOK. Pogoda nie zepsuła nam zabawy, gdyż podczas występów teatralnych wychuchały na sali salwy śmiechu. Szczególny charakter imprezy sprawił, że na scenie zaprezentowały się trzy pokolenia: babcie i dziadkowie, rodzice oraz dzieci. Swoją twórczość artystyczną przedstawili także uczniowie z ZSO Wydminy, ZS Gawliki Wielkie oraz SP Zelki. Taka impreza nie mogła się obyć bez konkursów, do których zaprosiliśmy całe rodziny. Panie i panowie musieli wykazać się znajomością przedmiotów używanych przez płci przeciwne – większe problemy mieli panowie. Sztafeta rodzinna wywołała wiele pozytywnych emocji, a inne konkursy rozbawiały uczestników i widzów. Wspaniałe nagrody ufundowali sponsorzy oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Giżycka, którego dyrektora i pracowników gościliśmy na naszej imprezie. Nadszedł czas na bajkową dyskotekę, na którą cierpliwie czekały dzieci. Scenę opanował Teatr Muzyczny „Hals” z Gdyni, który zabrał dzieci w piracką podróż, pełną przygód, zabawy i tańca. Dzieci wcieliły się w marynarzy, którzy w trakcie zabawy musieli wykazać się sprawnością, znajomością bajek, flag państw odwiedzanych w trakcie podróży, aby na koniec zostać pełnoprawnym piratem. I tak z tańcem i śpiewem zakończyliśmy tegoroczne Dni Rodziny.

Dziękujemy sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe imprezy. Jest to tym cenniejsze, że Wasze dary przyniosły wielką radość dzieciom.